שאלות נפוצות

האם, ובאיזה גיל הילדים חווים את השסע בין דתיים לחילונים

בקשת אין דתיים מול חילונים, יש דתיים וחילונים שלומדים יחד לקבל אחד את השני באהבה ובסובלנות תוך שמירת הזהות מבית כבר מגיל ינקות.

האם החינוך בקשת הוא חינוך "בין דתי לבין חילוני"

החינוך בקשת איננו "בין לבין" אלא לימודים משותפים במקצועות הליבה ומעגלים הפועלים בנפרד ובמשותף במקצועות הקשתיים, בהתאם ל 'אני מאמין' חינוכי וערכי ותוך שמירה על רצף חינוכי וערכי מלא בין החיים בבית לבין הכיתה.

אני חושש שמא הילד שלי יוחזר בשאלה/בתשובה

להיפך! המודל של קשת נועד לאפשר את ההיכרות ההדדית - תוך חיזוק זהותו מבית של כל אחד מהמעגלים.. אצל הילדים הדתיים במעגל תפילה זהות ואורח חיים על פי ההלכה, ואצל הילדים החילוניים במעגל מפגש - חיזוק אורח החיים החילוני והיהדות כתרבות. הילדים משוייכים לקבוצת הזהות שלהם על-פי בחירת הוריהם ובהתאם לאורח החיים בביתם. חלוקה לא משתנה אלא במידה וחל שינוי באורח החיים בבית.

כהורה, חשוב לי לדעת שעל משימת החינוך המורכבת אמון צוות מקצועי שיודע להנהיג את הילדים בדרך החינוך המשלב

תלמידי כיתות קשת לומדים מקצועות ותכנים קשתיים, בנוסף ללימודי הליבה של משרד החינוך.

כלומר, בכיתות הלימוד, בנוסף למחנכת, פועלת מורה עמיתה (חילונית או דתית) המלווה את תלמידי הכיתה בעת לימוד המקצועות הקשתיים במעגלים הנפרדים.

בגן יש שתי גננות (בנוסף לסייעת) שנבחרו כמתאימות לדרך החינוך בקשת החילוני והדתי. כך שהצוות החינוכי בבית ספר ובגן, מלווה הן ע"י משרד החינוך והן ע"י מדריכה פדגוגית לחינוך המשלב מטעם עמותת "מיתרים", המנחה אותו במפגשים שבועיים.

תלמידי ביה"ס הממלכתיים ישתתפו בצופים, והדתיים בבני עקיבא. לאיזו תנועת נוער ישתייכו תלמידי קשת

ילדים השייכים לקהילת קשת משתייכים לכל תנועות הנוער הפעילות ביישוב, כל אחת ואחד לפי העדפתו ובחירתו. בנוסף, קיימת יוזמה להקמה של תנועת נוער חדשה ביישוב שתחרוט על דגלה בין היתר את נושא השילוב בין דתיים וחילוניים.

איך מתמודדים עם החיים שמחוץ למערכת החינוך לדוגמא, מפגש בביתו של ילד ממעגל אחר ?

חברי קהילת קשת פועלים על פי אמנה, שנוסחה ע"י עמותת "קשת שוהם", שמטרתה שמירה על כבוד הדדי של כל ילד או מבוגר ואורח חייו. אוכל קנוי כשר, המוגש בכלים חד-פעמיים הוא אחת הדרכים להתמודד עם האתגר.

באירועים הקהילתיים קיימת הקפדה על אוכל כשר כדי שכל המשתתפים ירגישו בנוח. במקרים של מפגש פרטי בין חברים בקהילה אנו מעודדים את החברים להידבר ולהגיע יחד לפתרונות הנכונים עבורם.

? האם קשת היא מערכת חינוך פרטית או ממלכתית

קשת שוהם הינה חלק ממערכת החינוך הממלכתית לכל דבר ועניין. עם הייחוד כבית ספר משלב המוכר על ידי משרד החינוך.

האם ילדיי יוכלו להתקבל לאולפנות וישיבות לאחר סיום הלימודים בבית ספר היסודי קשת

בוגרי המסלול החינוכי בבית ספר קשת שוהם מתקבלים לטובי בתי הספר, הישיבות והאולפנות בהם הם חפצים. הניסיון מראה כי ראשי אולפנות וישיבות דווקא מעריכים את החינוך הערכי והמעמיק שניתן בבית ספר קשת שוהם ואת החיבור של הילד לזהותו כבר מגיל כל כך צעיר.

?האם התכנים של קשת באים על חשבון שעות לימודי הליבה

תלמידי בית ספר קשת זכאים לשעות לימוד נוספות, ולומדים מקצועות ותכנים קשתיים בנוסף ללימודי הליבה של משרד החינוך.

בנוסף למחנכת הכיתה, נוכחת מורה עמיתה (חילונית או דתית) המלווה את תלמידי הכיתה בעת לימוד המקצועות הקשתיים במעגלים הנפרדים.

בנוסף, קטעי קריאה בנושאי יהדות מהווים לעתים חומר לימוד בשיעורי אוריינות וכישורי שפה, כך שהתלמידים לומדים תכנים מעולם היהדות ורוכשים כישורי שפה בו-זמנית. כלומר בחלק משנות הלימוד בבית ספר קשת שוהם נוספות שעות לימוד לשעות הלימוד הרגילות של החינוך הממלכתי, על-מנת לאפשר הוספת תכנים מעולם היהדות תוך התחשבות בצרכי מערכת השעות הכללית. השאיפה של בית הספר היא לתת לתלמידים תגבור משמעותי בתחום לימודי היהדות, כנהוג בבתי הספר המשלבים בארץ.

Please reload